GABINET JEST NIECZYNNY W DNIACH 28.04.2025 - 30.04.2025
MEDYCYNA ESTETYCZNA
lekarz medycyny estetycznej
MEDYCYNA XXI WIEKU - NOWE WYZWANIA - NOWE MOŻLIWOŚCI
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA I IGŁOWA
Mezoterapia polega na wprowadzaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w wymagające tego obszary skóry. Poprzez dostarczanie substancji odżywczych w odpowiednie miejsca na ciele, takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch, zapobiega się starzeniu skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu. W mezotermii sporządza się roztwory do iniekcji, które zazwyczaj stanowią mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Każdy koktajl, używany podczas zabiegów mezoterapii, ma inny skład i jest dobierany w zależności od leczonego problemu. W czasie zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają małe bąbelki, wypełnione preparatem, który następnie szybko się wchłania.
W części zabiegów wykorzystać można specjalny pistolet do mezoterapii, który wyposażony jest w komputerowy system programowania. Zwiększona precyzja działania pozwala na wprowadzanie preparatu w tej samej ilości i na tą samą głębokość, co przynosi najlepsze rezultaty w leczeniu.
Wartą polecenia odmianą mezoterapii jest tzw. mezoterapia bezigłowa.
Zabiegi mezoterapii bezigłowej mogą być wykonywane o każdej porze roku, są całkowicie bezbolesne, nie powodują żadnych podrażnień, obrzęków czy też krwiaków. Nie ma tu żadnych nakłuć, a preparat wprowadzany jest do skóry dzięki wykorzystaniu pewnych zjawisk fizycznych powodujących przejściowe zwiększenie przepuszczalności skóry występujące jedynie w trakcie trwania zabiegu.
Mezoterapię bezigłową stosować można również w celu podtrzymywania efektów uzyskanych wcześniej z pomocą mezoterapii konwencjonalnej.
ZALETY MEZOTERAPII
Koryguje zmarszczki
Poprawia kondycję włosów
Przywraca gładkość skóry
Częstość zabiegów mezoterapii dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli chodzi o odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu, najlepszym sposobem jest zastosowanie początkowo terapii złożonej z 2 do 3 zabiegów w odstępach tygodniowych. Utrwalenie rezultatów zapewni natomiast seria zabiegów trwających około 2 miesięcy. Potem wykonywać warto co jakiś czas zabieg podtrzymujący.