GABINET JEST NIECZYNNY W DNIACH 28.04.2025 - 30.04.2025
LARYNGOLOGIA MAŁOINWAZYJNA
lekarz medycyny estetycznej
- LASER - KRIOCHIRURGIA - KOAGULATOR FOTONOWY - PLAZMA ARGONOWA - RADOCHIRURGIA - SHAVER -
MEDYCYNA XXI WIEKU - NOWE WYZWANIA - NOWE MOŻLIWOŚCI
NADWAGA I OTYŁOŚĆ = CHRAPANIE I BEZDECH
NADWAGA I OTYŁOŚĆ ISTOTNIE ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO WYSTĄPIENIA CHRAPANIA I BEZDECHU
Bardzo niebezpiecznym typem otyłości jest otyłość brzuszna. Wynika ona z nagromadzenia w brzuchu tkanki tłuszczowej, której szczególne cechy powodują zwiększone ryzyko rozwoju nadciśnienia, zawału serca, udaru mózgu a co za tym idzie zwiększone ryzyko śmierci.
Towarzyszy temu często nagromadzenie w nadmiarze tkanki tłuszczowej w górnej części ciała (tułów, szyja, podbródek, gardło, nasada języka), co sprzyja pojawieniu się zaburzeń oddychania podczas snu (tzw. obturacyjny bezdech senny). W przypadku gdy chrapanie i bezdech się już pojawią, otyłość w sposób zdecydowany pogarsza przebieg choroby i nasila ciężkość zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną otyłości jest nadmiar przyjmowanych pokarmów (często pod postacią tzw. "śmieciowego jedzenia"),
połączony dodatkowo z niedostateczną aktywnością fizyczną ("siedzący tryb życia).
Często początek otyłości ma miejsce już w dzieciństwie.
Choć w przypadku lokalnych nagromadzeń tkanki tłuszczowej pomocniczą rolę w jej likwidacji odgrywać może np. lipoliza iniekcyjna, to zdecydowanie najlepszą i najbardziej fizjologiczną metodą leczenia otyłości jest zdrowy styl życia i odpowiednia dieta.
DECYZJĘ O DIECIE PODEJMUJE SIĘ W SKLEPIE, A NIE W LODÓWCE
Leczenie chirurgiczne przeprowadza się jedynie w sytuacjach, gdy otyłość staje się realnym zagrożeniem dla zdrowia, dlatego wykorzystać należy przedtem wszystkie inne możliwe naturalne metody - przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe.